Grīdas segums uz sienām oriģinālam interjeram

Grīdas segums uz sienām pagaidām vēl nav pārāk bieži sastopama parādība Latvijas mājokļos. Bet pamazām arvien vairāk cilvēku izvēlas šādu interjera risinājumu, savukārt ražotāji steidz paplašināt savu piedāvājumu. Kāpēc izvēlēties klāt grīdas segumu uz sienas? Iemeslu ir daudz. Par svarīgākajiem stāstām šajā rakstā.

 

Interjera elements

Grīdu nereti mēdz dēvēt par “piekto sienu”, jo tā ir kopējā telpas vizuālā izskata sastāvdaļa. Tas nozīmē, ka, iekārtojot mājokli, mēs grīdu un sienas skatām kā vienu veselumu, lai tās harmoniski saskan vai, gluži pretēji, kontrastē. Tieši siena kā grīdas turpinājums bija pirmsākums idejai par grīdas seguma klāšanu uz sienas, veidojot vienotu telpas kompozīciju.

Salonā “Grīdas Stils” pieejami dažādi grīdas segumi, kas paredzēti klāšanai uz sienas. To vidū gan lamināts un parkets, gan vinila grīdas segums. Pirmajiem diviem ir vairāk dekoratīva nozīme, tie kalpo kā interjera elements. Bet vinila grīdas segumam ir arī ļoti praktisks pielietojums.Atgriežamies pie svarīgākā – ar ko īsti tās savstarpēji atšķiras?Salonā “Grīdas Stils” pieejams tikai kvalitatīvākais – 32. un 33. klases lamināts.

Parkets uz sienām – gaumīgi un efektīvi

Siena, kas noklāta ar parketa dēļiem, izskatīsies ļoti efektīvi gan guļamistabā, gan viesistabā, piešķirot telpai savdabīgu raksturu un, protams, arī kokam raksturīgo mājīgumu un siltumu.  To var izvietot gan kā fragmentu uz sienas, gan arī noklāt visu sienas platību.

Koks jau gadsimtiem ilgi ir bijis dominējošais mājokļu interjerā izmantotais dabīgais materiāls. Parketa dēļi uz sienas ir vēl viens veids, kā tas var rast sev jaunu vietu un lieliski papildināt jau esošos koka elementus.

Lamināts uz sienām īpašai noskaņai

Arī lamināts ir piemērots grīdas seguma materiāls klāšanai uz sienām. Tas vislabāk iederēsies dzīvojamās telpās, kurās ir maza saskare ar mitrumu – viesistabā, guļamistabās, bērnu istabās. Kā zināms, iekļūstot lamināta savienojuma vietās, ūdens var to sabojāt.

Lamināta dizaina iespējas ir praktiski neierobežotas. Tāpēc arī, izmantojot šo materiālu klāšanai uz sienām, iespējams ļaut vaļu savai fantāzijai un interjerā realizēt visneiedojamākās idejas. Piemēram, izvēloties laminātu zemes toņos un izkārtojot to uz sienas horizontāli, var panākt lauku mājas noskaņu, pat dzīvojot pašā pilsētas centrā.

Vinila grīdas segums uz sienas apvieno praktiskumu un skaistumu

Vinils ir ļoti praktisks grīdas segums, un savu praktiskumu tas nezaudē arī tad, kad tiek uzlīmēts uz sienas. Pat dušā! Tieši mitrumizturība un nodilumizturība ir kritēriji, kas vinilu padara par izcilu sienas segumu klāšanai vannas istabās, koridorā vai virtuvē.

Vinila segums uz sienām ir ļoti laba alternatīva ierastajām flīzēm, jo tas ir izturīgāks, vieglāk kopjams, vieglāk atjaunojams un galvenais – vieglāk uzklājams. Flīzes mēdz plaisāt, uz tām paliek pleķi no mitruma un flīzēšanas darbi parasti ir ķēpīgs process vairāku dienu garumā.

Vinila segumu, turpretim, uz sienas iespējams uzlīmēt arī paša spēkiem, sekojot instrukcijai produkta iepakojumā, un mitruma traipi uz tām nav redzami. Arī sienas seguma atjaunošana gadījumā, ja tas kādā vietā ir bojāts, neprasa tik daudz laika un materiālo ieguldījumu. Atliek tikai nomainīt bojātās vinila plāksnes.

Un, protams, dizains! Vinila segumam, līdzīgi kā laminātam, tas pieejams ļoti plašā klāstā. Visbiežāk sastopamas dažādas dabīgā akmens un koka imitācijas.

Parketa un lamināta seguma montāža uz sienām

Parketa un lamināta sienas izveidošana ir nedaudz sarežģītāka nekā vinila segumam. Lamināta klāšana uz sienām notiek divos veidos.

  1. Montējot to uz rāmja, kā parādīts grīdas segumu ražotāja Barlinek mājas lapā – šeit.
  2. Pielīmējot (skat. video).

Parketu pie sienām montē, piestiprinot parketa dēļus pie rāmja ar skrūvju vai speciālu āķu palīdzību.

Montējot lamināta vai parketa dēļus pie rāmja, starp dēļiem un “melno” sienu veidojas brīva telpa. To var ļoti labi izmantot vadu, cauruļu un citu priekšmetu noslēpšanai. Ievietojot sienā lampas, tiks panākts dubults efekts – koka un gaismas saspēle, veidojot oriģinālas gaismas instalācijas. Tādā pat veidā sienā var “ieguldīt” televizora ekrānu.

Lamināta un it īpaši parketa montāžu uz sienām noteikti vajadzētu uzticēt speciālistiem, jo tas prasa zināmas iemaņas un pieredzi. Arī vinila grīdas seguma pielīmēšana cilvēkam bez pieredzes varētu sagādāt grūtības. Tāpēc mēs piedāvājam salonā “Grīdas Stils” iegādāto grīdas segumu uzmontēt bez papildu maksas, gan klājot to uz grīdas, gan uz sienām.

Papildu jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar salona darbiniekiem, izmantojot kādu no saziņas formām “Grīdas Stils” mājaslapas kontaktu sadaļā.

Share