Labākais grīdas segums – katrai telpai savs

Boen parkets Ozols Finale

Bieži vien cilvēki, ierodoties pie mums “Grīdas Stils” salonā, apjūk no lielā grīdas segumu piedāvājuma un lūdz palīdzību izvēlēties piemērotāko. Mūsu ieteikums parasti ir sašaurināt izvēli pēc tā, kādā telpā to ieklās – dzīvojamās istabās, palīgtelpās. Dalāmies ar mūsu speciālistu ieteikumiem, kāds ir labākais grīdas segums katrai no tām – lamināts, parkets vai vinila grīdas segums.

 

Labākais grīdas segums viesistabai

Viesistaba ir mājokļa zona, kurā mēs pavadām diezgan daudz laika, līdz ar to grīdas lietošanas intensitāte ir samērā augsta. Šī telpa tiek izmantota galvenokārt

mājinieku atpūtai un viesu uzņemšanai, tāpēc ir svarīgs gan grīdas izskats, gan ar tās palīdzību telpā radītā atmosfēra. Šiem kritērijiem vislabāk atbilst parkets vai dizainiska izskata lamināts.

Parkets viesistabai piešķirs mājīgumu un siltumu, jo tas ir dabisks materiāls. Uz tādas grīdas labprāt spēlēsies bērni, un viesiem, iespējams, pat nebūs jāpiedāvā čības, jo saskare ar parketu ir pēdām ļoti patīkama. Tai pašā laikā parkets ir izturīgs grīdas segums, kas, pareizi to kopjot (links uz kopšanas rakstu), saglabās savu labo izskatu daudzus gadus.

Otrs piemērotākais grīdas seguma materiāls varētu būt lamināts, kurš būs izturīgāks pret bojājumiem un izskatītos ka daļa no kopējās istabas dizaina. Salīdzinājumā ar parketu lamināta priekšrocība ir vienkāršāka kopšana un daudz lielāka izturība pret mehāniskiem bojājumiem.

Labākais grīdas segums guļamistabai

Guļamistabā mēs parasti vēlamies veidot ļoti personisku vidi, lai gan nomodā pavadītais laiks tajā ir diezgan īss. Izvēloties grīdas segumu guļamistabai, svarīgākais ir, lai tā izskats telpai piešķirtu vajadzīgo atmosfēru un uz tā būtu patīkami nostāties ar plikām pēdām. Tātad – silts un acij tīkams. Līdz ar to guļamistabai vispiemērotākais, mūsuprāt, būs parkets vai vinila grīdas segums.

Ja guļamistabā ir apsildāmā grīda, jāatceras, ka masīvkoka parketu uz tās klāt nav ieteicams, bet divslāņu vai trīsslāņu parketu gan droši var izmantot. Arī vinilu var klāt uz siltajām grīdām. Abu šo matriālu lielāka priekšrocība ir siltuma sajūta izkāpjot no gultas.

Labākais grīdas segums bērnistabai

Grīdas segums bērnistabā savas dzīves laikā, visticamāk, piedzīvos ļoti daudz ko – bērni pa to velk mantas, šļūc paši, met rotaļlietas zemē, izlej uz grīdas dažādus šķidrumus utt. Līdz ar to grīdas segumam šajā telpā jābūt izturīgam, viegli kopjamam un viegli nomaināmam. Ne tikai tāpēc, ka to ar laiku sabojā. Bet arī tāpēc, ka, bērniem augot, strauji mainās viņu prasības pret interjeru. Šāda perspektīva vecākus bieži vien attur no ļoti lielām investīcijām bērnistabas iekārtošanā.

Tāpēc, izvēloties grīdas segumu bērnistabai, vispiemērotākais būs vinila vai lamināta grīda. To lielākās priekšrocības ir izturība, vizuālais izskats un komfortablā sajūta pieskaroties, kā arī iespēja to nomainīt īsā laikā un ar salīdzinoši zemām izmaksām.

Vēl viena piebilde. Iesakām izvēlēties laminātu ar antistatisku pārklājumu, kas novērš lamināta putekļu pievilkšanu pie grīdas. Jo bērni lielākajā daļā gadījumu spēlējas tieši uz grīdas un tas mazinātu alerģiju tieši no putekļiem.

Labākais grīdas segums virtuvei

Virtuve daudzos mājokļos ir centrālā vieta – tajā gatavo, ēd, tērzē, dzer tēju un pat skatās televizoru. Lai kā mēs uzmanītos, uz grīdas neizbēgami izšļakstās šķidrums, saplīst trauki, tiek bīdīti krēsli utt. Tas viss grīdas segumam rada lielu slodzi, kas jāņem vērā, izvēloties grīdas segumu virtuvei. Protams, arī grīdas izskats ir ļoti svarīgs, lai rosīšanās virtuvē sagādātu prieku, un iespējami vienkārša kopšana.

Šīm prasībām perfekti atbilst vinila grīdas segums jeb PVC grīda. Tā ir viegli kopjama, izturīga pret dažādiem bojājumiem un ūdeni, vizuāli pievilcīga un diezgan vienkārši ieklājama. Vinila grīdas segums šodien jau ir izkonkurējis kādreiz iecienītāko virtuvju grīdas segumu – flīzes, jo atšķirībā no flīzēm vinila grīdas ir siltas. Bet, ja interjeram nepieciešams akmens vai betona izkats, to var panākt, izvēloties vinila segumu ar tāda veida imitāciju.

Otra alternatīva virtuvei varētu būt ūdensizturīgs lamināts. Tas ir nedaudz vēsāks, bet tāpat tas būs siltāks par iepriekš pieminēto flīžu segumu.

Labākais grīdas segums vannas istabai

Vannas istabu mēs izmantojam, lai mazgātos, kas nenovēršami ir saistīts ar ūdens nokļūšanu uz grīdas. Tāpēc piemērotākais grīdas segums vannas istabai būs vinila grīdas, jo tām nekaitē ūdens. Vinila grīdas segums, tāpat kā lamināts, ir mākslīgi ražots materiāls, bet atšķirībā no lamināta tā sastāvā nav ūdeni uzsūcoši materiāli.

Vinila grīdām ir ļoti plašas dizaina iespējas. Tāpēc tās iederēsies gan klasiska, gan moderna dizaina vannas istabās. Tās ir salīdzinoši viegli ieklājamas un nomaināmas.

Vannas istabās itin bieži mēdz ierīkot siltās grīdas, lai mazgāšanās būtu patīkamāka un, izkāpjot no vannas, nebūtu jāstāv uz aukstas pamatnes. Īpaši svarīgi tas ir tad, ja mājās dzīvo mazi bērni. Vinila segums ir piemērots klāšanai uz ūdens sistēmas siltajām grīdām, un tam ir labi siltumvadītspējas rādītāji.

Jāatzīmē, ka ir arī lamināta ražotāji, piemēram, Quick Step, kas piedāvā lamināta grīdas tieši vannas istabām.

Labākais grīdas segums koridoram un palīgtelpām

Koridors ir mājas vizītkarte, jo tā ir pirmā telpa, kuru ierauga mājokļa viesi. Tāpēc ir svarīgi, lai tas izskatītos gaumīgs, kārtīgs un tīrs. Tīrības uzturēšanai koridorā gan bieži vien nākas pielikt pūles, jo tieši tur krājas netīrumi no ielas apaviem, tai skaitā izkusušais sniegs ziemā un dubļi rudenī.

Līdz ar to, lūkojoties pēc grīdas seguma koridoram, jāizvēlas alternatīva ar visvienkāršāko kopšanu un augstāko mitruma izturību. Šādi kritēji atbilst laminātam ar V-veida gropēm un vinila grīdas segumiem. Tas iegūst plusiņu arī izskata kategorijā, jo, piemēram, akmens imitācijas vai citi daudzkrāsaini vinila grīdu dizaini ļauj veiksmīgi maskēt netīrumus.

Vinila grīdas segums noteikti būs piemērots arī dažādām palīgtelpām mājoklī – pieliekamajam, katlu telpai u.c.

Šajā rakstā minētie ieteikumi nav vienīgie, kas būtu jāņem vērā, izvēloties grīda segumu. Plašāks apraksts par katra grīdas seguma veida priekšrocībām un trūkumiem atrodams ŠEIT.

Tāpat jāatceras, ka katrs gadījums ir individuāls, un grīdas seguma izvēle jābalsta uz savām personīgajām prioritātēm, nevis vispārīgiem ieteikumiem. Šaubu gadījumā vienmēr ir pieejami “Grīdas Stils” atsaucīgie konsultanti, ar kuriem var sazināties, izmantojot kontaktformu mājaslapā vai iegriežoties mūsu salonā. Priecāsimies atbildēt uz Jūsu jautājumiem!

Share